Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Dom na Skarpie projektu MUS ARCHITECTS

24 lutego '20

Pojęcie „domu na kurzej stopie” uzyskało zupełnie nowe znaczenie w projekcie pracowni MUS ARCHITECTS. Dom na skarpie nie stoi na jednej, a na dwóch stopach i to żelbetowych. To kreatywne rozwiązanie szczęśliwie wymusiło na architektach, niesprzyjające na pierwszy rzut oka, ukształtowanie terenu. 

Dom w swojej oryginalności jest bardzo prosty. Około 100m² zostało podzielonych żelbetowymi tarczami na strefę wejściową i gospodarczą, w której mieści się pokój gościnny, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze i dziennoprywatną, podzieloną na salon z kuchnią oraz sypialnię z łazienką. Ze środowej części domu można wyjść na niewielki taras, z którego prowadzą schody do ogrodu. Znajduje się tam rozbudowana przestrzeń rekreacyjna, której bryła domu częściowo oferuje cień w upalne dni. Do tej strefy można zejść również z dziedzińca, z obu stron budynku. 

szkic widoku domu od północnej strony

© MUS ARCHITECTS 

Pomimo wielkich okien dom osłonięty jest od sąsiedzkich spojrzeń, otwierając się w pełni na stronę lasu wychodzącą na zachód. Od strony wschodniej ściany są niemal w pełni zabudowane, dzięki czemu jego mieszkańcy mogą cieszyć się prywatnością i wrażeniem odcięcia od lokalnej społeczności. 

oprac. Basia Hyjek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE