Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Jakub Szczęsny „Działania w terenie zaludnionym”

03 kwietnia '19

Zapraszamy na kolejne wykłady z cyklu WYKŁADÓW AUTORSKICH w ramach istniejącej przy miesięczniku Architektura&Biznes od lat Akademii A&B. Akademia A&B z serią WYKŁADÓW AUTORSKICH to wydarzenie przeznaczone dla studentów kierunków architektonicznych wybranych polskich uczelni. Hasłem przewodnim jest ARCHITEKTURA JUTRA.

Partnerzy wykładów

Podczas wykładów gościć będziemy najlepszych polskich architektów. Zadajemy im pytanie o to, jak projektuje się architekturę na światowym poziomie? Co się w ostatnich latach zmieniło na polskim rynku architektonicznym? Jakie rozwiązania dominują? Jaką drogę trzeba przebyć, żeby osiągnąć sukces w zawodzie? Co jest przyszłością w architekturze?

Celem wykładów jest edukacja studentów wykraczająca poza ramy instytucjonalne wyższych uczelni. Studenci mają okazję poznać tajniki zawodu poprzez kontakt z czynnym zawodowo architektem-praktykiem, który nacisk nakłądzie właśnie na praktyczne strony uprawiania zawodu.

Bardzo zależy nam na tym, żeby dzisiaj jeszcze studenci, ale jutro przyszli polscy architekci uczyli się od najlepszych, dążyli do poszukiwania własnych rozwiązań, podejmowali wyzwania. Jakość architektury i środowiska zurbanizowanego w Polsce to najważniejszy temat, z jakim będą mierzyć się w przyszłej pracy projektowej.

Kolejnym gościem będzie Jakub Szczęsny z SZCZ.COM.PL. Jak pokazuje jego kariera — tylko konsekwentne, bezkompromisowe działanie może w tym zawodzie zaowocować sukcesem na skalę światową.

Jakub Szczęsny

Jeden z najciekawszy architektów na polskiej scenie architektonicznej. Jego architektura, poprzez zaangażowanie w sprawy społeczne, ekonomiczne i architektoniczno-urbanistyczne, stanowi komentarz do czasów współczesnych i życia codziennego w miastach czy na terenach zurbanizowanych. Pracuje poprzez dokładny research, studiowanie kontekstu i gromadzenie wiedzy na dany temat, dlatego w jego sposobie uprawiania zawodu wyczuwa się krytyczne podejście i wrażliwość na zastane sytuacje. Jego najbardziej znanym projektem jest dom Kereta — najwęższy dom na świecie, ale nie ucieka też od standardowych projektów — współpracuje z firmą Simple House, która sprzedaje domy jednorodzinne w oparciu o konstrukcję drewnianą oraz energooszczędne i pasywne technologie. Simple Houses mają być proste, ekologiczne, wygodne, ale przede wszystkim tanie — zarówno w budowie, jak i utrzymaniu. Jednocześnie Jakub Szczęsny jest autorem domów jednorodzinnych, kuratorem, uczestnikiem konkursów i wystaw.

MAJ 2019 — DWA WYKŁADY Jakuba Szczęsnego

  • 13 V (poniedziałek) g. 17.00 — Politechnika Poznańska
    (Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2 , Poznań, sala nr 04)
  • 14 V (wtorek) g. 12.00 — Politechnika Wrocławska
    (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej ul. Prusa 53/55, 50-317 Wrocław, Budynek E1, Aula 319, piętro 3)

Wstęp wolny!

Na pierwszych uczestników spotkania czekają prezenty w postaci dizajnerskiej torby A&B oraz egzemplarza miesięcznika „Architektura&Biznes”.

Głos został już oddany

Guardian Sun®
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE