NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Czas na remont siedziby SARP Oddział Kraków!

02 lipca '24

SARP Oddział Kraków planuje w te wakacje zadbać o przestrzeń spotkań architektów i miłośników architektury i apeluje o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. „Z Waszym wsparciem możemy wszystko!” zapewnia Magdalena Buczyńska-Zapała, prezeska oddziału.

Od października 1999 roku krakowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich działa w niedużym lokalu w kamienicy przy placu Szczepańskim 6. Kamienica Przechodnia, w której parterze ma swoją siedzibę SARP Oddział Kraków, została wzniesiona w I dekadzie XX wieku według projektu Władysława Hanisza. Od 1984 roku budynek znajduje się w rejestrze zabytków.

wnętrze Galerii SARP przy placu Szczepańskim w Krakowie

wnętrze Galerii SARP przy placu Szczepańskim w Krakowie

© SARP Oddział Kraków

Przestrzeń, jaką ma do swojej dyspozycji Stowarzyszenie, jest niewielka. Zgodnie z wyborczymi deklaracjami prezeski oddziału, zostanie ona poddana remontowi.

Dążę do tego, aby Galeria SARP przy placu Szczepańskim zaistniała na mapie Krakowa jako miejsce promocji architektury, działań kulturalnych związanych z przestrzenią miejską — debat, wystaw, wykładów. Planuję też, że przy wsparciu partnerów lokal uzyska nowy, adekwatny do funkcji standard — zapowiadała w marcu br. w rozmowie z A&B Magdalena Buczyńska-Zapała.

Na remont Stowarzyszenie uzyskało już pozwolenie konserwatorskie i pozwolenie na budowę.

Modernizacja obejmująca powiększenie przestrzeni ekspozycyjnej, oświetlenie oraz zaplecze sanitarne pozwoli na profesjonalne organizowanie wykładów i wystaw. Chcemy, aby odnowiona siedziba stała się wizytówką Stowarzyszenia, spełniającą standardy funkcjonalne i estetyczne, jeszcze lepszym Miejscem dyskusji, spotkań, warsztatów przestrzenią dla każdego, komu bliska jest Architektura  tłumaczy prezeska krakowskiego oddziału Stowarzyszenia.

Aby mogło się to jednak wydarzyć, potrzebne są fundusze. Stąd pomysł na zwrócenie się do wszystkich miłośników architektury o wsparcie finansowe wpłaty w formie darowizny.

wnętrze Galerii SARP przy placu Szczepańskim w Krakowie

wnętrze Galerii SARP przy placu Szczepańskim w Krakowie

© SARP Oddział Kraków

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia. Każda pomoc finansowa będzie nieoceniona, nawet drobne wpłaty przyczynią się do powodzenia inwestycji apeluje prezeska oddziału.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków
Plac Szczepański 6, 31-011 Kraków
Nr konta: 44 2490 0005 0000 4600 8550 5328
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe SARP

Mamy nadzieję, że już jesienią uda nam się spotkać w wyremontowanych przestrzeniach przy placu Szczepańskim!

 
oprac.: Ola Kloc 

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE