Zobacz w portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Skórzana elewacja

06 maja '19
Dane techniczne
Inwestor: Lee & Son Leather
Lokalizacja: Tajlandia, Bangkok
Pracownia: ASWA (Architectural Studio of Work - Aholic)

Kalendarium:

  • projekt
  • realizacja

2015–2016
2016–2019

Powierzchnia:

2 000 m²

Zakrzywiona elewacja nowego biura firmy Lee & Son Leather, lidera w dziedzinie tapicerek samochodowych, wygląda jakby była pokryta gładką, czarną skórzaną teksturą.

Zaprojektowana przez architektów z tajskiej pracowni ASWA (Architectural Studio of Work — Aholic) siedziba firmy w Bangkoku zajmuje powierzchnię 2 000 m². Na parterze znajduje się zadaszony parking, a na piętrze — biura i gabloty z oferowanymi przez firmę skórzanymi produktami. Drugie piętro przeznaczone jest na mieszkanie z trzema sypialniami i część, w której przechowywane są zapasy materiałów. Całą górną kondygnację zajmuje magazyn firmy.

rzut 1.piętra

rzut 1.piętra

© ASWA

Jak piszą autorzy projektu, fasada złożona z trzech wyoblonych elementów przypomina skórzany pasek, który się zgina, ale nie składa. Wprowadzone w głąb elewacji okna — dodatkowo osłonięte wertykalnymi panelami — wprowadzają do wnętrza pośrednie światło, które nie szkodzi skórzanym produktom.

Nowa siedziba Lee & Son Leather jest eksperymentem, w którym poprzez wygląd budynku architekci nie tylko skupili się na jego reprezentacyjnym charakterze, ale i podkreślili tożsamość firmy.

oprac. red.

na podstawie opisu autorskiego

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE