Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

On Air

12 marca '19
Dane techniczne
Inwestor: COD (Cradle of Development)
Lokalizacja: Holandia, Amsterdam
Pracownia: OMA, Reinier de Graaf, Rem Koolhaas (konkurs), Michel van de Kar
Zespół autorski:

Konkurs:

1 etap: Anton Anikeev, Marc -Achille Filhol, Alain Fouraux, Mark Veldman, Peter Rieff

2 etap: Eugenia Bevz, Geraldine van Dijk, Alain Fouraux, Aris Gkitzias, Hans Larsson, Stavros Gargaretas, Yushang Zhang

projekt schematyczny: Marc-Achille Filhol, Alain Fouraux, Michel van de Kar, Roza Matveeva, Jonathan Telkamp

opracowanie projektu: Ido den Boer, Paloma Bule, Katrien van Dijk, Alain Fouraux, Michel van de Kar, Edward Nicholson, Lukasz Skalec, Magdalena Stanescu

Generalny wykonawca: Pleijsierbouw, G&S Bouw BV
Konstrukcja: Van Rossum Raadgevende Ingenieurs
Konsultacja BREEAM: Techniplan Adviseurs BV
Konsultacja akustyczna: Royal HaskoningDHV

Kalendarium:

  • projekt i realizacja

 

2014- w budowie

Budynki, których kształt opiera się na przesuniętych względem pionowej osi bryłach, nie są w architekturze niczym nowym. Projektanci holenderskiego studia OMA, sięgając po sprawdzony język architektoniczny — szkło, aluminium i rozczłonkowane moduły, zaprojektowali nowoczesny hotel Nhow w dynamicznie rozwijającej się biznesowej dzielnicy Amsterdamu.

Nowy hotel Nhow Amsterdam RAI będzie głównym hotelem dla centrum kongresowo-wystawienniczego RAI Amsterdam oraz ma stać się ważnym punktem w szybko rozwijającej się, biznesowej dzielnicy Zuidas w Amsterdamie. Będzie to największy, bo mieszczący aż 650 pokoi, hotel w Beneluksie. Cały kompleks, z restauracją, barem i nadającym na żywo studio telewizyjnym, zapewnić zarówno miejsca do pracy, jak i dla rozrywki.

Trzy, przesunięte względem siebie bryły na planie trójkąta, tworzą wyróżniający się w panoramie miasta budynek o wysokości dziewięćdziesięciu jeden metrów. Fasada hotelu wykonana jest z aluminium i szklanych paneli. Budynek ma dwadzieścia cztery piętra, a dziewiętnaście z nich zajmuje hotel. Na każdym z hotelowych pięter znajduje się od dwudziestu czterech do trzydziestu sześciu pokoi.

sytuacja

sytuacja

© OMA

Hotelowe lobby podzielone jest na dwa piętra — z powierzchniami handlowymi do wynajęcia na parterze oraz salonem i barem na pierwszym piętrze. Po wschodniej stronie budynku znajduje się miejsce do załadunku i rozładunku towarów, postoje taksówek, przystanek dla pasażerów autobusów i dostęp do dwupiętrowego parkingu w piwnicy.

Na najwyższych piętrach budynku znajdują się publiczne i półpubliczne pomieszczenia, do których można dostać się windą z hotelowego lobby. Ta strefa, nazywana On Air, obejmuje sale konferencyjne, salony i studio telewizyjne.

oprac. red.

na podstawie opisu autorskiego

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE