NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Wyniki konkursu Kaira Looro

07 maja '19

W lutym zachęcaliśmy Was do udziału w trzeciej edycji konkursu Kaira Looro. 3 maja br. poznaliśmy tegorocznych zwycięzców.

W tym roku tematem konkursu Kaira Looro był projekt pawilonu, który promowałby pokój — miejsca sprzyjającego kontemplacji, refleksji i modlitwie w intencji niewinnych ofiar wojny w Afryce. Konkurs zorganizowany został przez  organizację Balouo Salo we współpracy z Uniwersytetem Tokijskim, pracownią Kengo Kuma & Associates, ważnymi stowarzyszeniami międzynarodowymi oraz lokalnymi partnerami, w tym gminą Sédhiou i jej departamentem kultury.

Zwycięska konstrukcja ma powstać w Sédhiou — mieście w południowym Senegalu. Zgodnie z założeniami konkursu, architektura pawilonu ma tworzyć dostępną, wielofunkcyjną przestrzeń, którą będzie można wykorzystać zarówno na czasowe, jak i stałe ekspozycje.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt autorstwa Changze Cai z Chin. Drugą nagrodę również otrzymał zespół z Chin, w skład którego weszli Dongming He, Yi Xie i Zeyi Yuan. Trzecie miejsce przyznano włoskiemu projektowi Jurija Bardelliego i Federica Testy. 

rzut pawilonu

1.nagroda, proj.: Changze Cai

Ilustracje dzięki uprzejmości organizatorów konkursu

Konkurs cieszył się ogromną frekwencją — nadesłanych zostało ponad 600 prac z całego świata i, jak podkreślają organizatorzy, wyróżniały się one dużą wrażliwością zarówno na temat, jak i geograficzny kontekst pawilonu.

oprac. red.

na podstawie informacji od organizatorów

Ilustracje dzięki uprzejmości organizatorów konkursu

Głos został już oddany

Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE