Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Nowy numer czasopisma studenckiego „Format E1”

05 maja '20

„Format E1” to magazyn studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Właśnie ukazał się trzeci numer, którego motywem przewodnim jest podróż. W obecnej sytuacji temat ten nabiera nowego znaczenia.

„Format E1” jest wydawany od maja 2019 roku. Do tej pory ukazały się trzy numery, w tym najnowszy, opublikowany po raz pierwszy w wersji cyfrowej.

Architektura i urbanistyka oczami studentów

Czasopismo ma charakter popularnonaukowy. Tworzą je studenci zarówno z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, jak i innych uczelni wyższych w Polsce. W poprzednich numerach gościli również autorzy zagraniczni m.in. z Politechniki Lwowskiej, Politechniki w Mediolanie czy Państwowego Uniwersytetu w Tetowie.
Architektura i urbanistyka to bardzo szerokie obszary wiedzy. Piszący różnią się więc poglądami, zainteresowaniami, ale w każdym numerze tę różnorodność spaja motyw przewodni. Jest to doskonała okazja do przedstawienia swoich pasji i wiedzy, a także próby zmierzenia się z pierwszymi artykułami naukowymi.

Redakcję czasopisma tworzą studenci z koła naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego pod przewodnictwem redaktorki naczelnej Aleksandry Wasilenko i redaktora naukowego dr. Jerzego Łątki.
Jak twierdzi redakcja:

Naszym zadaniem jest dostarczanie wiedzy, inicjowanie dyskusji i pochylanie się nad sprawami ważnymi dla naszego środowiska. Pokazujemy również studentom, jak pisać prace naukowe, publikacje, co jest przydatną umiejętnością wykorzystywaną chociażby przy pracach dyplomowych.

redakcja czasopisma
od lewej: Magdalena Jabłońska, Aleksandra Wasilenko, Kinga Niewczas, Barbara Całko, Julia Kochańska,
dr Jerzy Łątka, Paulina Skrzyniecka, Marta Rozalska, Weronika Abramczyk, Marcelina Terelak, Alicja Lorenc

© Format E1

Podróż na kartkach papieru

Motywem trzeciego numeru jest podróż. Wydawny w czasach pandemii nabiera nowego znaczenia. Tak we wstępniaku napisała redakcja:

Drodzy Czytelnicy,
wszyscy obecnie znajdujemy się w nietypowej sytuacji. Wydawać by się mogło, że świat zwolnił, wywrócił nasze życie do góry nogami… Mamy nadzieję, że mimo wszystko pozostajecie w domach cali i zdrowi. Korzystając z większej ilości czasu wolnego, możecie zagłębić się w lekturę nowego numeru Format E1, który ze względu na zaistniałą sytuację postanowiliśmy wydać również w formie cyfrowej!
Nie spodziewaliśmy się, że temat przewodni „podróż” będzie tak odległy, ale też w pewien sposób powiązany z aktualną sytuacją panującą na świecie. Udomowienie narzucone w celu zminimalizowania zagrożenia pandemią ogranicza nasz świat radykalnie. Niech artykuły zawarte w tym numerze przywiodą na myśl wspomnienia lub pozwolą chociaż na chwilę oderwać się od Waszego miejsca pobytu i przenieść się gdzieś indziej.
Autorzy zabiorą Was do Dessau, gdzie można się przyjrzeć architekturze Bauhausu, poznacie stolicę Lombardii, która obecnie tak bardzo cierpi z powodu pandemii, czy miasta Slavutych, wybudowanego dla pracowników po katastrofie w Czarnobylu. Z czym jeszcze wiąże się tematyka podróży? Przeczytajcie sami! [...]

Nowe wydanie „Format E1” możecie przeczytać i pobrać tutaj.

 

oprac.: Dobrawa Bies

ilustracje dzięki uprzejmości Format E1

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE