okno zamknie się za 5

computer zapisz w ulubionych

Pawilon Pokoju

19 lutego '19

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Kaira Looro. Tegorocznym tematem jest architektura pokoju, ku pamięci niewinnych ofiar wojny w Afryce.

[informacje od organizatorów]

Celem konkursu Kaira Looro jest stworzenie pawilonu, który będzie promował pokój. Obiekt ten ma być miejscem, które sprzyja kontemplacji, refleksji i modlitwie za tych, którzy niesprawiedliwie stracili swoje życie.

Pawilon Pokoju ma powstać na obszarze zniszczonym przez konflikt w Casamance, w Senegalu. Mimo że rebelia zakończyła się blisko dziesięć lat temu, pozostawiła trwałe rany w pamięci mieszkańców. Wioski zostały spalone, a wiele rodzin zmuszonych do szukania bezpieczeństwa w innych miastach lub krajach.

Architektura pawilonu powinna tworzyć wielofunkcyjną przestrzeń, którą będzie można wykorzystać na czasowe i stałe ekspozycje prac artystów podzielających wartość pokoju i pamięci historycznej. Pawilon ma być miejscem, w którym będzie można prześledzić i dowiedzieć się więcej o historii Afryki. Ma być on dostępny dla wszystkich i szanować każdego, niezależnie od jego kultury, płci czy religii.

Do wygrania:

  • Pierwsze miejsce: 4 000 EUR, konstrukcja i staż w pracowni Kengo Kuma & Associates w Tokio
  • Drugie miejsce: 1 000 EUR
  • Trzecie miejsce: 300 EUR
  • Dwa honorowe wyróżnienia 150 EUR (jedno wybrane przez Kengo Kuma, a drugie przez Balouo Salo)

Rejestracja trwa od 18 stycznia do 31 marca br., prace należy wysyłać do 18 kwietnia br.

Więcej informacji na stronie organizatorów.

Jednocześnie przypominamy, że w konkursie Kaira Looro w 2017 roku pierwsze miejsce zdobyły studentki polskich uczelni: Natalia Serafin, Paulina Górecka i Anita Wiśniewska.

Trzymamy kciuki za uczestników tegorocznego konkursu i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

oprac. red.

Głos został już oddany