Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Biblioteka przyszłości

21 lutego '19

Czytaliście nasz grudniowy numer? Pisaliśmy w nim o bibliotekach — przestrzeniach dla książek, prezentując między innymi nowoczesną bibliotekę Binhai w Tianjin architektów MVRDV i niesamowity projekt biblioteki Maya Somaiya, autorstwa Sameep Padora & Associates (sP+a). Pozostając w tym temacie, zachęcamy Was do udziału w konkursie na projekt biblioteki przyszłości organizowanym przez CODE (Competitions for Designers) i Uniwersytet w Genui.

[informacje od organizatorów]

W czasach dynamicznego rozwoju technologii i nieskończonych zasobów wirtualnych informacji, tradycyjne biblioteki przestają być wystarczające dla wielu z ich użytkowników. Jak zatem zachęcić ludzi do korzystania z bibliotek, skoro prawie wszystko i niemal natychmiast można znaleźć w Intrenecie? W jaki sposób biblioteki mogłyby stanąć do tej nierównej walki? I wreszcie, jaka może być w tym rola architektury?

Jaka będzie biblioteka przyszłości?

Organizatorzy konkursu na projekt biblioteki przyszłości (Future Library) zachęcają uczestników do pochylenia się nad problemem miejsc dedykowanych wiedzy i nauce. Chcą wspólnie znaleźć odpowiedzi na pytania: jaka jest przyszłość bibliotek i jaka będzie biblioteka przyszłości?

Konkurs na projekt przestrzeni edukacyjnej dla Uniwersytetu w Genui oceniać będą: Giancarlo Mazzanti (El Equipo Mazzanti), Aser Giménez Ortega (MVRDV), Fedele Canosa (Mecanoo Architecten), Christian Hämmerle (Snøhetta) i Emanuele Magi (Università degli Studi di Genova).

Rejestracja kończy się 7 kwietnia, a termin nadsyłania prac upływa 10 kwietnia br.

Nagroda główna wynosi 7 000 EUR, drugie miejsce: 5 000 EUR, a trzecie miejsce: 3 000 EUR.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Competitions for Designers.

Zachęceni? Dajcie nam znać, jeśli weźmiecie udział w konkursie!

Trzymamy kciuki!

Głos został już oddany

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE