NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Letnia rezydencja

11 kwietnia '19
Dane techniczne
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Meksyk, Aculco
Pracownia: PPAA
Zespół autorski: Pablo Pérez Palacios, Alfonso de la Concha Rojas, Miguel Vargas Terán, José Luis Jiménez Rojas, BVG ingenierías

Kalendarium:

  • realizacja

 

2017

Powierzchnia: 90 m²

Architekci pracowni PPAA zaprojektowali wakacyjny dom w Aculco, w Meksyku. Zupełnie odizolowany od świata i otoczony naturą jest idealnym miejscem do odpoczynku od zgiełku miasta.

Miejsce to podczas wspinaczki odkryli dwaj bracia, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kilka lat później — po tym jak kupili tę wyjątkową działkę i ponownie ją zalesili — zamówili projekt domu w meksykańskiej pracowni PPAA.

Koncepcja architektoniczna opierała się przede wszystkim na walorach naturalnego środowiska, dlatego też autorzy projektu starali się nawiązać dialog pomiędzy budynkiem i jego otoczeniem. Jak piszą architekci, w realizacji skupili się na prostocie, minimalizmie w utrzymaniu i bliskości z naturą.

Dom na planie prostokąta mieści w dolnej kondygnacji salon, otwartą sypialnię, kuchnię i łazienkę, oraz drugą sypialnię na antresoli.

rzut dolnej kondygnacji

rzut dolnej kondygnacji

© PPAA

Budynek wykonany jest z bloków lokalnego, łupanego kamienia, a podłogi z gliny. Wewnątrz zastosowano także drewno i szkło. Każdy z użytych materiałów pozostawiony został w stanie surowym. Jak piszą autorzy projektu, dzięki czystym przestrzeniom bryła domu stała się prostym „kontenerem widokowym”.

oprac. red.

na podstawie opisu autorskiego

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE