Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

System do mieszkania

21 marca '19

Serdecznie polecamy nową publikację wydawnictwa Bęc Zmiana — poświęconą budownictwu mieszkaniowemu książkę Agaty Twardoch pt.: „System do mieszkania. Perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego”.

[informacja od wydawcy]

Dyskusja o kwestii mieszkaniowej — wobec powszechnego problemu ilości, jakości i dostępności mieszkań w obliczu zmieniających się stylów życia, modeli zamieszkiwania i struktury gospodarstw domowych — wymaga dziś „przewietrzenia” poglądów i wyznaczenia nowych horyzontów. Autorka z powodzeniem podjęła to wyzwanie, z zaangażowaniem i pasją opisując na nowo nie dla wszystkich oczywisty związek architektury z polityką mieszkaniową. Jej publikacja wydaje się lekturą obowiązkową dla osób zawodowo zajmujących się mieszkalnictwem. Można się z nią nie zgadzać, ale nie można nie znać jej publikacji — wnosi ona ożywczy, merytoryczny głos, podający w wątpliwość utarte poglądy i schematy myślowe.

dr hab. inż. arch. Robert IDEM

fragment recenzji

 

Koncepcja, że dostępne budownictwo mieszkaniowe nie jest skierowane tylko do osób najuboższych, a polityka mieszkaniowa nie polega na rozdawnictwie i dysponuje wieloma pozafinansowymi narzędziami, wymaga jeszcze sporo tłumaczenia. Najwyższy czas zmienić sposób rozmowy o mieszkalnictwie.

Agata TWARDOCH

fragment wstępu

 

O autorce:

dr inż. arch. Agata Twardoch — architektka i urbanistka związana z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich. Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Projektuje przestrzenie publiczne, architekturę i wnętrza. Promotorka kooperatyw mieszkaniowych, cohousingu i idei prawa do mieszkania.

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE