Zobacz w portalu A&B!
Silka Tempo Light - Szybkie i lekkie budowanie
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Ośrodek sportowy Hutnik oddany do użytku

26 sierpnia '21

Dwa lata zajęła przebudowa kompleksu Ośrodka Hutnik na warszawskich Bielanach. Zrealizowany projekt pracowni PIG Architekci obejmuje m.in. stadion z trybunami i zaplecze treningowe.

Stadion z trybunami, dwa boiska boczne i cztery korty tenisowe – te obiekty składają się na zrewitalizowany Ośrodek Hutnik na Bielanach. Ośrodek Hutnik to ponad 45 lat sportowej historii. Dzięki 48 milionom złotych z miejskiego budżetu władzom Warszawy udało się przebudować i dostosować do potrzeb mieszkańców prawie 10 hektarów terenu przy ul. Marymonckiej na warszawskich Bielanach.

WIzualizacja

fot. PIG Architekci

trzecioligowy obiekt

Głównym obiektem Ośrodka Hutnik jest stadion z pełnowymiarowym boiskiem głównym do piłki nożnej. Jego powierzchnia wykonana jest z naturalnej trawy, wyposażona w systemem nawodnienia, drenaż i podgrzewaną płytą boiska. Dzięki nagłośnieniu, oświetleniu i zapleczu sanitarnemu na stadionie mogą odbywać się rozgrywki do III ligi. Na trybunach znalazło się 1390 zadaszonych miejsc siedzących.

Trybuna

fot. UM Warszawa

nie tylko treningi

Obok głównego stadionu zlokalizowano dwa boiska treningowe z syntetyczną nawierzchnią, które mogą zostać zadaszone. Dzięki temu będą służyć mieszkańcom niezależnie od pory roku. Co więcej – oba te boiska otrzymały już licencję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i zostały dopuszczone do rozgrywania meczów w A klasie, III lidze kobiet i wszystkich ligach młodzieżowych. Będą więc służyły nie tylko do treningów.

Trybuna

fot. UM Warszawa

Nowy Ośrodek Hutnik to nie tylko stadion i boiska, to także cztery korty tenisowe z mączną nawierzchnią, które podobnie jak boiska treningowe przygotowane są do przykrycia specjalnymi powłokami pneumatycznymi, umożliwiającymi korzystanie z nich przez cały rok.

oprac.: Kacper Kępiński

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE