Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

RE: STARK HOUSE – kolejna realizacja pracowni REFORM Architekt

08 czerwca '20

Pod Łodzią stanie kolejny „RE: STARK HOUSE” dom projektu Marcina Tomaszewskiego. Surowa forma obiektu współgra z zielonym otoczeniem sąsiadującym z działką lasem i dzikimi polami. Pokaźne przeszklenia domu umożliwią poczucie bliskości z krajobrazem, otworzą go na przyrodę.

400 m² to powierzchnia budynku, który powstanie na działce liczącej 3600 m², w miejscowości Tuszyn pod Łodzią. Wybrany przez inwestorów teren pod budowę domu jest otoczony drzewami i zlokalizowany w zacisznej okolicy lasu. Jednak jak się okazało, jego bezpośrednie sąsiedztwo niosło za sobą także pewne utrudnienia.

W tym projekcie kluczowe było wyznaczenie granic zagospodarowania pod dom od wszystkich granic działki musieliśmy odsunąć się na 12 metrów w głąb, z uwagi na otaczający ją las dokładnie z trzech stron. Było to związane z narzuconymi warunkami technicznymi wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego tłumaczy architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Po zachowaniu koniecznych odstępów pomimo dużej powierzchni działki, na dom nie zostało zbyt wiele miejsca. Zatem to właśnie wielkość wydzielonej do zagospodarowania powierzchni wymusiła podłużny kształt budynku, który finalnie stanie na samym środku działki.

Nowoczesny dom jednorodzinny w lesie

okna będą skierowane na las, aby domownicy mogli cieszyć się widokiem otaczającej natury oraz prywatnością

© REFORM Architekt

układ wewnętrzny ma znaczenie

Poza projektem bryły, architekt wydzielił także strefy techniczne, dzienne, przestrzeń na salon, basen, który zostanie zlokalizowany na parterze oraz sypialnię właścicieli zaprojektowaną na górze. Okna będą skierowane na las, aby domownicy mogli cieszyć się widokiem otaczającej natury oraz prywatnością.

Pomimo tego, że specjalizuję się w architekturze, zawsze omawiam z klientami ilość pomieszczeń oraz wewnętrzny układ domu. Istotne jest, jak przestrzenie będą ze sobą funkcjonowały, dlatego na spotkaniu z inwestorem ustalam rzut i bryłę jednocześnie zdradza Marcin Tomaszewski.

Konstrukcja domu jest tradycyjna. Użyte w projekcie materiały to przede wszystkim szkło i beton. Pracownia REFORM Architekt przy każdym projekcie korzysta z tradycyjnych i sprawdzonych metod budowania, co gwarantuje solidne i trwałe realizacje.

Dom „RE: STARK HOUSE” znajduje się w fazie projektu w pełni zaakceptowanego przez klienta. Przewidywaną datą realizacji jest koniec czerwca 2021 roku.


oprac. red. 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE