Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Wykład Dorte Mandrup w Warszawie

08 października '19

Zapraszamy na wykład duńskiej architektki Dorte Madrup organizowany przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

miejsce: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55, Warszawa
czas: piątek, 18 października 2019 r. o godz. 18.00
wstęp: wolny (na podstawie wcześniejszej rejestracji na FB)

[informacje od organizatorów]

Wykład z cyklu „Od wizji do projektu” pt.: CONDITIONS to możliwość spotkania mistrzyni architektury światowego formatu. Duńska architektka od 1999 roku prowadzi własną pracownię Dorte Mandrup Arkitekter, która przez lata działania wypracowała niepowtarzalny styl projektowy. Mandrup zdobyła uznanie zarówno użytkowników swoich obiektów, jak i międzynarodowych gremiów architektonicznych. Wyłamywanie się ze schematów to jej znak rozpoznawczy, od lat działa na przekór konwencjom, ale w zgodzie z naturą i poszanowaniem do zabytków. To właśnie dzięki temu podejściu jej studio zostało wybrane do zaprojektowania Centrum Icefjord w objętym patronatem UNESCO regionie Ilulissat na Grenlandii.

Aktywny dialog z przestrzenią, a nie jednostronne podporządkowywanie jej człowiekowi spowodowało, że Centrum Icefjord to już kolejny, piąty projekt studia Dorte Mandrup Arkitekter, który wybrany został do realizacji przez UNESCO. Inną realizacją powstałą pod patronatem tej instytucji była m.in. rozbudowa Wadden Sea Centre, ośrodka wystawowego mieszczącego się w rezerwacie biosfery na Morzu Wattowym, czyli szerokiej równinie położonej w strefie przypływów morza. To właśnie o kulisach powstawania tych projektów, wnikaniu w kontekst danej przestrzeni i budowaniu całościowej koncepcji opartej o analizę otoczenia opowie podczas warszawskiego wykładu Dorte Mandrup.

Podczas wykładu odbędzie się również premiera książki laureatek Konkursu TEORIA 2018 i prezentacja finałowa laureatki Stypendium PRAKTYKA 2018.

Informacje dotyczące wydarzenia.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE